Blog'as

#Deinfluencing - naujausia tendencija media pasaulyje

#Deinfluencing - naujausia tendencija media pasaulyje

Neseniai soc. erdvę nustebino garsios influencerės Mikaylos Nogueiros (TikTok 14 mln. prenumeratorių) vaizdo įrašas.
*Pavyzdis apačioje

Viename iš vaizdo įrašų ji demonstravo garsaus "L'Oréal" prekės ženklo blakstienų tušą, nuomonės formuotoja parodė, kokį rezultatą pasiekė naudodama blakstienų tušą ne ant tikrų, o ant dirbtinių blakstienų, tai žinoma pastebėjo dauguma žiūrovų.

Kilo didžiulis skandalas, nes žiūrovai pavargo nuo masinio melo ir suklastotų rezultatų, kurie buvo pateikiami kaip tikrovė.

Kaip visi žinome, rinkoje gausu kosmetikos prekių ženklų, ir jie visi kovoja dėl potencialių klientų dėmesio, tačiau ar tokie metodai verti rezultatų?

Kosmetikos prekių ženklams draudžiama naudoti dirbtines blakstienas savo produktams (blakstienų tušams, serumams) demonstruoti, tai patvirtino žinomų įmonių reklamos makiažo meistrai.

Ši taisyklė turėtų būti taikoma visoms media grupėms, kurios daro kokią nors įtaką potencialiai auditorijai, tačiau kai kurios grupės ją pamiršta, todėl blogėja reklamuojamų prekių ženklų reputacija ir atsiranda globalesnių pasekmių.

Seniai žinojome, kad per influencerius reklamuojamų produktų burbulas anksčiau ar vėliau sprogs, nes rinka yra smarkiai perpildyta…
Tai įvyko ir pradėjo naują destruktyvią tendenciją: #DEINFLUENCING
**Pavyzdis apačioje


Ši tendencija grindžiama dalijimusi netinkamais produktais ir/arba nesėkmingais pirkiniais.
Dėl šio trendo nesąžiningai griaunama kitų prekinių ženklų reputacija.
Žmonės ir anksčiau dalinosi savo nepavykusiais pirkiniais, bet žinoma ne tokiu mastu :)

Šiuo metu hashtag'as #DEINFLUENCING turi daugiau nei 42 mln. peržiūrų.

Ką daryti, kad tas pats nepasikartotų ir Lietuvoje?

Visada būkite sąžiningi, kai dalijatės bet kokiu produktu. O prekių ženklai, kurie užsako reklaminę integraciją iš įtakingų žmonių, visada turi pateikti nuomonės formuotojams sąlygas - techninę užduotį, ir perteikti savo įmonės vertybes ir tabu.

*